Anneler İçin Kehribar Kolye

Kehribar kolye doğanın bir mucizesi. Kehribar kolyenin bebek için faydaları olduğu gibi yetişkinler içinde faydaları vardır. Kehribar kolye denilince akla hemen kehribar diş kolyesi işe yarıyor mu vb. sorular gelmektedir. Ancak kehribar kolye artık ülkemizde kehribar diş kolyesi(kehribar bebek diş kolyesi) olarak kullanılmasının yanında anneler için bir zarafet unsuru olarakta kullanılmaktadır. Bu yazımız da kehribar kolyeyi daha çok anne kehribar kolye olarak kullanacağız ve şifasından ziyade zarafetinden söz edeceğiz.

 

Son zamanlarda kehribar kolye ile ilgili eğilimlere baktığımızda kehribar kolye artık bebeklerden ziyade anneler için alınan bir takı türü olmuştur. Bunun başlıca iki temel sebebi vardır. Kehribar kolye faydaları ve kehribar kolyenin zarafeti. Faydalarından bir çok yazıda bahsettik. Şimdi gelelim zarafetine. Esasında kehribar kolyeyi bir çok ünlü isimde kullanmaktadır. Bunun için kehribar kolye kullanan ünlüler yazımıza göz atabilirsiniz.

Kehribar kolye kullanan ünlülerin en başında Almanya Başbakanı Angela Merkel bulunmaktadır. Angela Merkel genellikli vişne rengi kehribar kolye kullanmaktadır. Anlayacağımız o ki vişne rengi kehribar kolye genellikle klasik kıyefetlerin üzerine giyilmektedir. Örnek resim aşağıdaki gibidir.

Kehribar Kolye
Kehribar Kolye

Gördüğünüz üzere vişne rengi kehribar kolyeyi genelde yurt dışında veya içinde klasik elbise ile giyerler hanımefendiler.

 

Kehribar kolye modellerinden klasik elbise ile giyelecek renklerden biriside. Süt rengi kehribar kolyedir. bu kehribar kolye modeli ise oldukça pahalıdır. Örnek resim aşağıdaki gibidir.

Kehribar Kolye
Kehribar-Kolye-9

Evet kehribar  kolyenin sadece klasik veya otantik tarzda giyilen modelleri yoktur. Aynı zamanda spor tarzda elbiseler üzerine giyilebilecek kehribar kolyeler de bulunmaktadır. İlk sıramızda Celline Dion’un kullandığı konyak rengi kehribar kolyedir. Genelde spor tarzda ve salaş tarzda elbise giyen hanımefendiler tercih etmektedir. Örnek resim aşağıdaki gibidir.

Kehribar Kolye
Kehribar Kolye

Spor olarak kullanılan kehribar renklerinde birisi de bal rengi kehribar kolyedir. Bu kehribar kolye bayanların belki de en çok tercih ettiği kehribar kolye çeşitlerinden birisidir.

Kehribar Kolye
Kehribar Kolye

 

Gördüğünüz üzere annesi tontiş bebeğini kucağına alıp poz vermiş bebekler ile set olarak alınan kehribar kolyeler arasında en çok tercih edileni bal rengi kehribar kolyedir.

Spor kehribar kolyeler arasında binlerce model vardır ancak biz son olarak multicolor kehribar kolyeyi annelerimiz için görselle birlikte örnek oloması açısından tanıtacağız.

Multicolor kehribar kolye örneği aşağıdaki gibidir.

Kehribar Kolye
Kehribar Kolye

Bu kehribar kolye de spor olarak kullanılmaktadır. Renkli giyinmeyi seven enerji dolu insanların daha çok tercih ettiği ve özellikle yaz aylarında tercih edilen kehribar kolye türüdür.

 

Tabiki de kehribar kolye modelleri bu kadar değil annelerimiz için daha farklı modellerin tanıtımını farklı yazılarca devam edeceğiz. Annelerimiz genelde bebekleri için kehribar kolye alırken bir tanede kendileri için alıyorlardı. Ancak şimdi kendileri için alırken bir de bebekleri için alıyorlar:). Babalarımız için kehribar ürünlerimiz, kehribar kolyelerimiz yok mu tabikide Türkiyenin en büyük kehribar tedarikçisi olarak kehribar ürünlermiz var. Onuda başka bir yazımızda yazacağız. Bütün cinsiyet ve yaş grupları için kehribar kolyeler ve çeşitli kehribar takılarımız bulunmaktadır. Bunları yeri geldikçe yazacağız ve Türkiye’de kehribarı,kehribar kolyeyi ve özellikle doğal taş takıyı yaygınlaştıracağız.

“Takı kehribar” ailesi olarak herkese sağlıklı, zarafetli, huzurlu, stressiz bir ömür diliyoruz. Son olarak Doğal Takı(lı)nı diyoruz. Sağlıcakla kalınız.

 

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Başa dön tuşu