Bebeğiniz Diş Çıkarırken Kehribar Kolye

Kehribar kolye diş için işe yarıyor mu? Bebekler de diş çıkarma evreleri. Kehribar kolyenin etkileri? Daha bir çok soruya cevap bir yazımız daha.

Bebeklerimiz bizim en değerlimiz. En başından sonuna kadar bizim için sıkıntı olan aynı zamanda bir mutluluk vesilesi olan bebeklerimizin. Zannediyorum ilk sıkıntı süreci diş çıkarma dönemi. Neyse ki son zamanlarda kehribar kolye insanımızın imdadına yetişti ve ağrılı,sancılı bir süreci biraz olsun hafifletti. Kehribar kolye olmadan önce bebekler de diş ağrısına iyi gelen herhangi bir doğal yöntem bulunmamaktaydı. Diş jelleri,  kanserojen madde içerdiği için bebeklere tavsiye etmemekteyiz.

Şimdilik kehribar kolyeyi bir yana bırakarak bebeklerin diş çıkarma süreçleriyle ilgili işe yarar bilgileri annelere ve anne adaylarına vereceğiz.

Bebekler de diş çıkarma genellikle kalıtım yoluyla devam eder yani bebeğin annesinin veya babasının diş çıkarma süreciyle paralellik gösterir. Bu arada kehribar kolyenin bebeğin diş çıkarma süresine herhangi bir etkisi bulunmamaktadır. Bu soru da birçok kehribar kolye kullanıcısı tarafından sorulmaktadır.

Kehribar Kolye olmadan önce bebekler de diş çıkarma süreci;

Bebekler doğumdan sonra 6-7 aylık sürece girdiklerinde diş çıkarma sürecine girmiş bulunuyorlar. İşin kötü ya da iyi tarafı bu süreç aylarca devam etmektedir. Ancak yukarıda da belirtiğim üzere bebeklerin diş çıkarma süreçleri genetik olduğundan her bebekte bu süreler farklılık gösterebilir.

 1. İlk olarak santral kesici  dişler çıkar.(6-10 Ay)
 2. İkinci olarak Lateral kesici dişler çıkar.(9-12 Ay)
 3. Kanin(Köpek Diş)(15-21 Ay)
 4. Birinci Azı Dişler(24-33 Ay)

 

Peki genelde diş çıkarırken anneler nasıl problemlerle karşılaşır veya kehribar kolye(kehribar diş kolyesi) anneleri ne gibi dertlerden kurtarır.

 

Kurtarıcı kehribar kolye;

Öncelikle şunu söylemek gerekir aşağıda bahsedeceğim problemler her bebekte gerçekleşmeyebilir. Sırası değişebilir ve etkileri her bebekte aynı olmayabilir.

 

 1. Salya Akıtmak Kehribar Kolye;

  Salya akıtma diş çıkarma olsun ya da olmasın bebekler de yaklaşık 2-3 aydan sonra başlamaktadır. Ancak diş çıkarma dönemlerinde bebekler çok daha fazla salya akmaktadır. Kehribar kolye salya akıtmayı azaltmaktadır hatta bazı bebekler de tamamen bitirmektedir. Kehribar kolye kullanarak aslında salyayı azaltmakla kalmayıp salyadan dolayı oluşacak bir çok mikrobik hastalığı da önlemiş olmaktadır. Direk söylemek gerekirse kehribar kolye bebekler de mikrobik salya akımına bağlı hastalıkları ve enfeksiyonları da engellemektedir. Kehribar kolye kullanımını sadece bu yüzden isteyen bir çok kehribar kolye kullanıcısı bulunmaktadır.

 2. Ağrılar ağrılar ağrılar Kehribar Kolye;

  Aslında bebekler diş çıkarma dönemin de en çok karşılaşılan ve en çok problem yaratan semptom budur. Bebekler de ağrıyı yapan en büyük etken iltihaptır. Kehribar kolye yukarıda söylediğimiz etkenden ötürü iltihaplanmaları önlemektedir. Ancak kehribar kolyenin önleyemediği iltihaplanmalara karşı da bir çözümü bulunmaktadır; Süksinik asit. Kehribar kolye bu madde sayesinde iltihabı önleyeme de ağrıyı azaltmakta veya önlemektedir. Kehribar kolye namı diğer “ağrı taşı”dır. Kehribar kolye bebeklerin en çok zorlandığı semptom olan ağrı ve iltihabı önleyerek uzun bir süre hem annelere hem de bebeklere rahat bir uyku uyutmaktadır.

 3. Huysuzluk Kehribar Kolye;

  Kehribar Kolye yukarıdaki problemleri çözebildiği için büyük ölçüde huysuzluk semptomunun da üstesinde gelmektedir. Bebekler dişlerindeki ağrılardan dolayı ve dişin diş etine yaptığı basınçtan dolayı huysuzlaşırlar bebekler ve anneleri için çok sancılı bir dönemdir. Kehribar kolye bunu da önlemektedir çünkü bebekler kehribar kolyeyi taktıklarında herhangi bir ağrı hissetmemektedir. Kehribar kolye ağrı kesici etkiye sahiptir.

 4. Yüzde Kızarıklıklar;

  Bebekler diş çıkarırken salya akıttıkları için yüzlerinde, çenelerinde kızarıklıklar oluşur. Buna bağlı olarak da çatlaklar oluşur. Kehribar kolye salya salınımını azalttığı için veya önlediği için bu kızarıklıklar ve çatlaklar bebekler oluşmamaktadır. Doktor tavsiyesiyle kehribar kolye alan yüzlerce müşterilerimizden edindiğimiz geri beslemelerle bunu daha da perçinledik.

 5. İştahsızlık Kehribar Kolye;

  Kehribar Kolye diş çıkarma döneminde iltihaplanmayı önlediği için bebeklerde iştahsızlığı da önlemektedir. İştahsızlığın sebebi bebeğin ağrılı ve sancılı bir süreç geçirmesidir. İltihaplanmış diş etine değen her şey bebek tarafından reddedilmektedir. İştahsızlığa bağlı olarak bebekler de kilo kaybı yaşanmakta ve ebeveynleri telaşlandırmaktadır. Kehribar kolye kullanımı ise hem iştahsızlık problemini hem de kilo kaybı problemini çözmektedir. Buna bağlı olarak da bağışıklık sistemi problemlerini önlemiş olmaktadır kehribar kolye.

 6. Uykusuzluk Kehribar Kolye;

  Bebek bu süreçte dişin diş etine yaptığı baskı veya diş eti iltihaplanmalarına bağlı olarak ciddi bir ağrı çekmektedir. Bunun doğal sonucu olarak bebekler geceleri uyuyamamaktadır. Kehribar kolye doğal bir ağrı kesici olduğundan ötürü bebekler ağrı duymamakta ve rahatlıkla uyuyabilmektedir. Kehribar kolye uyku düzenini sağlayarak bebeklerde bağışıklık sitemini de kuvvetlendirmektedir.

 7. İshal Kehribar Kolye;

  İshal hastalığının bir çok nedeni olabilir. Kehribar kolyenin önleyebileceği ishal ancak diş çıkarma döneminde karşılaşılan bir ishal çeşitidir. Bebekler diş çıkarırken fazla salya ve tükürük oluşturdukları için bağırsaklar hızlı çalışır. Bunun sonucunda ishal oluşur. Kehribar kolye salya ve tükürük salınımını azalttığından dolayı bebekler diş çıkarırken başa gelen ishali önlemektedir. Ancak söylediğimiz gibi kehribar kolye bebekler de her ishali önlememekte bunun için öncelikle bir doktora görünmekte fayda bulunmaktadır.

Kehribar kolye bebekler de bu ve benzeri semptomlara karşı etkilidir. Kehribar kolye kullanımı dolaylı olarak bağışıklık,iltihaplı hastalıklar, ağrılı enfeksiyonlar için bir panzehirdir. Kehribar kolye harici bebekler için rahatlatıcı fakat tedavi edici bir yöntem bulunmamaktadır.Doğal olmayan yöntemlere asla başvurmayınız. Kehribar kolye ise bu konuda ki en doğal yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kehribar kolye kullanmayan bebekler eğer ishal ile karşılaşma durumu olursa bol bol sıvı tüketmek gerekir bebeklere çünkü ishal ile kaybettiği sıvıyı bebekler geri almalıdırlar. Kehribar kolye kullananlar ise diş çıkarma dönemlerinde ishale yakalanma ihtimalleri çok daha az olduğundan böyle bir çözüme gerek kalmamaktadır.

Bebeklerde diş çıkarma dönemi çok önemlidir. Bütün hayatı boyunca çıkan o sağlam dişler ile hayatını idame ettirecek olan bebekler o dönemde sağlam ve acısız bir diş çıkarma dönemi  geçirmesi gerekmektedir. Kehribar kolye bütün bu sorunlara çözüm olmaktadır. Kehribar kolyenin diş çıkarma haricindeki diğer faydalarını öğrenmek için linke tıklayabilirsiniz.

Kehribar kolye alırken dikkat edilmesi gereken hususlar ile ilgili ayrıntılı bilgi edinmek istiyorsanız kehribar kolye alırken dikkat edilmesi gerekenler yazısını okuyabilirsiniz.

Eğer kehribar kolye aldıysanız ve bebeğiniz için hangi kehribar kolyenin uygun olduğuna karar veremediyseniz. Kehribar kolyenin boyutları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız. Kehribar kolye boyutları yazısını okuyup ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Eğer Kehribar kolye hakkında her şey tamam ancak nereden alacağınıza karar veremediyseniz. Kehribar kolyede güvenilir kaynak ve güvenilir adres neresi diye merak ediyorsanız kehribar diş kolyesinde güvenilir adres başlıklı yazımızı okuyarak ayrıltılı bilgi edinebilirsiniz.

Evet kehribar kolye hakkında tüm bu yazıları okuduktan sonra aldığınız kehribar kolyenin güvenirliği , kehribar kolye aldığınız adresin güvenirliği ve kehribar diş kolyesi işe yarıyor mu sorunun cevabını bulmuş olacaksınız. “Takı kehribar” olarak tüm kehribar kolye kullanan ve kullanmayan okuyucularımıza teşekkür ederiz. Huzurlu, şifalı ve zarafetli bir alışveriş için www.takikehribar.com adresine beklemekteyiz.

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Başa dön tuşu