Bebeklerde Boyun Altı Pişiği Ve Kehribar Kolye

Kehribar kolye son zamanlarda kehribar diş kolyesi olarak meşhur olsada ülkemiz de nenelerimiz ve dedelerimiz zamanında hayli kullanılmaktaydı. Aslında ülkemizde geleneksel olarak bebeklere kolye takmak gibi bir adetimiz bulunmaktadır. Bizim ülkemizin adetlerinin hepsinin bir anlamı vardır. Bebeklere nazar boncuğu takmak, mavi plastik boncuk kolye takmak, kehribar kolye takmak. Bütün bunların bir sebebi bulunmaktadır.

Kehribar Kolye Ve Boyun Altı Pişiği

Öncelikle boyun altı pişiği nedir bunu açıklayalım. Boyun altı pişiği özellikle sıcak şehirlerimizde ve yaz aylarında oluşmaktadır. Bebeğin hareketsiz kalması ve boyun ile göğüs arasının birbirine değmesi sonucunda oluşmaktadır ve bebeklere ciddi bir şekilde sancı oluşturmaktadır. Peki Kehribar kolye ile bunun önüne geçilebilir mi. Bizim nenelerimiz neden kehribar kolye kullanarak bu sorunu ortadan kaldırmışlardır. Kehribar kolye haricinde başka bir şeyde bu rahatsızlığı önlemek için kullanılabilir mi? Bütün bu soruların cevaplarını bu yazımızda paylaşacağız.

 

Kehribar kolye boyun altı pişiğini önler mi?

Kehribar kolye evet boyun altı pişiğini önlemektedir. Peki nasıl ? Aslında büyüklerimiz çok basit bir mantıkla boyun altı pişiğine önlem bulmuşlardır. Boyun altı pişiğini önlemek için boyun ile göğüsün temasını en alt seviyeye indirmişlerdir. Dolayısıyla boyun ile göğüs arasına giren kehribar kolye sürtünmeyi engeller ve ciltte oluşacak bir pişiği önler. Hatta nenelerimiz şuan kullanılan kehribar kolyeler gibi değil daha kalın ve boyun altında kalacak şekilde kehribar kolye kullanmışlardır. Ayrıca kehribar kolye boyun altında bir pişik oluşsa dahi doğal bir ağrı kesici etkisi yarattığından dolayı bebeklerin huysuzlaşmasını önlemektedir. Hatta bu yolla yani boyun altı pişiğiyle oluşma ihtimali olan enfeksiyonuda iyileştirmede yardımcı olmaktadır.

 

 

KehribarKolye
Kehribar Kolye Pişik

Aslında boyun altı pişiğinde sadece kehribar kolye kullanılmamaktadır. Kehribar kolye haricinde plasiktik boncuklardan oluşan mavi kolyelerde kullanılmaktadır. Bu boyun altının hava alması için oldukça iyidir fakat bu seferde bebeklerin o narin cildini kimyasal ve kansorojen olan bir madde yani plastikle temas ettirmiş oluyorsunuz ki bu boyun altı pişiğinden çok daha ciddi problemlere yol açabailir enfeksiyon gibi. Bu sebepten ötürü büyüklerimiz en doğal yöntemi kullanmış ve boyun altı pişiğini önlemek için kehribar kolye kullanmışlardır. Kehribar kolyenin başka faydaları da bulunmaktadır bunun için kehribar kolye faydaları yazısını okuyabilirsiniz.

Boyun altı pişiği için kremde kullanılabilir ancak krem her ne kadar faydalı gibi görünsede sonuçta endüstriyel bir üründür. Hiç bir şekilde kehribar kolye kadar doğal ve organik değildir. Kehribar kolye hiç bir kimyasal işlem görmeden kullanılan bir üründür. Bizim misyonumuz hastalıklar ve zarafetimiz için hiç bir işlem görmemiş takı ürünlerini ülkemizde yaygın hale getirmektir. Kehribar kolye ise bizim atbaşı ürünlerimizden birisidir. Kehribar kolyenin başka bir çok faydası bulunmaktadır. Kehribar kolye tiroid,kehribar kolye astım, kehribar kolye bahar alerjisi, kehribar diş kolyesi bebeklerde diş çıkarma vb. bir çok hastalığın tedavisinde en doğal yönttem olarak kullanılmaktadır.

Kehribar Kolye
Kehribar Kolye

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Başa dön tuşu