Doğal Taş Bileklik

Doğal Taş Bileklik Nedir

Doğal taş bilek nedir dendiğinde öncelik şu sorulara cevap vermek durumundayız. Doğal taş bileklik özellikleri nelerdir? Doğal taş bileklik anlamları nelerdir. Doğaş taş bileklik isimleri nelerdir? Doğal taş bileklik erkek modelleri var mıdır yalnızca bayanlar için mi vardır? Hangi doğal taş bileklik hangi rahatsızlığa iyi gelmektedir gibi sorular sıkça sorulmaktadır. Bu sorulara ve bunun gibi sorulara cevap bularak doğal taş bileklik okyanusa ancak dalabiliriz. Doğal taşların sırrına vakıf olmak çok zordur ancak yüzyıllarca yıl önce doğada ilaç sanayisi yokken o zamanın hekimleri(Hipokrat,İbn-i Sina, Lokman Hekim vb.) doğadaki taşlar ve bitkiler ile tedavi etmekteydiler.

Doğal taş ile tedavi yöntemleri ilaç sanayisinin yıkıcı gücüyle unutulmaya yüz tutmuştur ancak bunun kıymetini bilen “TAKI KEHRİBAR”    bu hazinemizi ülkemize yeniden kazandırmak için kolları sıvadı. Doğal taşlardan oluşturulan en ciddi takı türü doğal taş bilekliktir. Doğal taş bileklikler , çeşitli doğal taşlardan oluşan genellikle yuvarlak dizilerden oluşan doğal taş takı türüdür. Bütün doğal taş bilekliklerin özellikleri ve anlamları birbirlerinden farklıdır. Bu yazımızda her birinin özelliklerinden ve anlamlarından bahsetmeyeceğiz. Hepsinin özelliklerini ayrı bir yazı olarak sitemizde sunacağız.

Doğal taş bileklik isimlerinden bazıları şunlardır; havlit doğal taş bileklik,turkuaz doğal taş bileklik,yeşim taşı doğal taş bileklik,kehribar doğal taş bileklik,ametist doğal taş bileklik,oniks doğal taş bileklik,kaplan gözü doğal taş bileklik,akik doğal taş bileklik,lal taşı doğal taş bileklik,garnet doğal taş bileklik,mercan doğal taş bileklik evet bunun gibi o kadar çok doğal taş bileklik türü var ki bu yazımıza hepsinin anlmalarını ve özelliklerini sığdırmamız mümkün değildir.

Doğal taş bileklikleri alırken en çok dikkat edilmesi gereken nokta ise güvenilir bir yerden doğal taş bileklik almaktır. Çünkü insanımız doğal taş bileklikleri genelde faydaları için almaktadır. Ancak bunların sahteleri çok kolay bir şekilde üretilebilmektedir. Sahtesinin tabikide hiç bir yararı olmadığı gibi zararları da dokunabilmektedir.Dolayısıyla Doğal taş bileklik alırken en çok dikkat edilmesi gereken nokta güvenilir bir adres bulmak.

Bu yazımızda bazı doğal taş bileklik modellerimizi tanıtalım ve diğer doğal taş bileklik ile ilgili yazılarımızda ayrıntılı şekilde açıklamak üzere yazımızı bitirelim.

Doğal Taş Bileklik
Doğal Taş Bileklik

Yukarıda gördüğünüz doğal taş bileklik kaplan gözüdür. Bu doğal taş bilekliği avangard tarzını seven bayanlarımız genellikle tercih etmektedirler. Ve genelde spor giyim tarzı ile giyinmektedirler. Kesim şekli yuvarlak değil daha büyük ve ovaldir. Kaplan gözü taşı kuvars grubundandır. Taşın renginin kahverengi tonlarında olması içerisinde varındırdığı minerallerden dolayıdır. Kaplan gözü taşında demir  oksit bulunmaktadır. Eski toplumlarda korunmak için kullanılırdı. Kaplan gözü taşının çok esrarengiz bir etkisi bulunmaktadır. Kaplan gözü taşı kullanan kişiye özgüven ve cesaret vermektedir. Doğal taş bileklikler arasında en çok tercih edilenidir kaplan gözü taşı aslında renk olarak erkek taşı densede enterasan bir şekilde bayanlarımız daha çok almaktadır bu doğal taş bilekliği.

 

Doğal Taş Bileklik
Doğal Taş Bileklik

Mercan doğal taş bileklik , modellerimiz arasında en çok tercih edilenidir. Aslında unisex bir modeldir ancak yine bayanlarımız bu modeli daha çok almaktadır. Yuvarlak kesim doğal taş bileklik modellerimizdendir. Çevresinde ki yüzde yüz gerçek deridir. Konseptimiz ve prensiplerimiz gereği hem taşlarımız yüzde yüz doğal taş hemde kullanılan bütün malzemeler sadece doğada bulabileceğimiz malzemelerdendir. Hiç bir şekilde plastik boya tarzı ürün bulundurmamaktayız. Mercan taşı kehribar taşı gibi organik bir taştır. Ve kendiliğinden mineral ve organik maddelerin sıkışmasıyla oluşmaktadır. Mercan taşı çok önemli bir taştır. Kuran-ı Kerimde dahi şifalı yönünden bahsedilen mercan taşından oluşmuş doğal taş bilekliklerimiz son zamanlarda hayli kullanılmaktadır. Mercan taşının en bilindik özelliği sedef hastalığına iyi gelmesidir.

 

Doğal Taş Bileklik
Doğal Taş Bileklik
Doğal Taş Bileklik
Doğal Taş Bileklik

Evet son olarak yukarıda gördüğümüz doğal taş bileklik yeşim taşıdır. Taşlar arasında enerjisi en yüksek olanları arasındadır. Bu doğal taş bileklikte sadece taşlardan oluşur içerisinde hiç bir şekilde organik olmayan bir madde bulunmamaktadır. İpi dahi organik ipten yapılmaktadır. Doğal taş bileklikler dünyasının en çok tercih edileni diyebiliriz. Yeşim taşı doğal taş bileklik genelde yurt dışında bulunmaktadır ülkemiz de bulunmamaktadır. Yeşim taşı volkanik olaylar sonucu oluştuğundan yüksek enerjiye sahiptir. Yeşim taşı mutluluk taşı olarak bilinmektedir. En önemli yanı ise bir tür antioksidandır. Yani kanser hastalıklarına karşı engelleyici bir rol üstlenir bu doğal taş bileklik.

 

Evet görüldüğü üzere bütün doğal taş bileklikleri anlamı ve özellikleri farklıdır. Bu yazımızda sadece üç tanesini paylaştık ancak hepsi ayrı ayrı yazılarda daha detaylı şekilde paylaşacağız. Doğal taş bilekliklerle hem şifa hem de zarafeti insanımızla buluşturacağız. Bütün doğal taş bileklik çeşitleri www.takikehribar.com adresinde sizlerle. Sağlıklı,zarafetli bir yaşam dileriz “TAKı KEHRİBAR” ailesi olarak.

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


*