Gerçek Kehribar Kolye Nasıl Anlaşılır

Kehribar Kolye
Kehribar Kolye

Kehribar Kolye

Kehribar taşı günümüzde pek çok kolye ve tesbihler üzerinde kullanılan taş türüdür. Bu taşın kullanılmasının sebebi iyileştirici ve tedavi edici etkileri olmasına inanılmasıdır. Taşı kullanan kişiler kendilerini daha iyi hissettiklerini söyledikleri için tesbihlerin yanısıra kolyelerde de hoş bir şekilde kullanım sağlamaktadır.

Gerçek Kehribar Nasıl Anlaşılır?

Günümüzde kehribar kolyeleri pahalı olduğu için gerçek kehribardan olmayan kolyeler de yapılabilmektedir. Kehribar kolyenin gerçek olup olmadığını anlayabilmek için öncelikle i.lerinde hava kabarcıklarının gözükmesi gerekir. Ayrıca kehribar kolyeler tamamen pürüzsüz değildir. İçlerinde küçük izler ve çatlaklar bulunabilir. Bunun haricinde farklı büyüklüklere de sahip olabilirler. Hepsinin eşit boyda olması sahte olmasının göstergelerinden birisi olabilir.

Gerçek olan kehribar kolye dokunulduğunda ılık bir yapısının olduğu görülür. Kehribar kolyenin gerçek olup olmadığını anlamanın bir testi de tuzlu su testidir. Öncelikle bir bardağın içine su koyduktan sonra yaklaşık 7 çay kaşığı kadar tuz ile karıştırılıp erimesi sağlanır. Kolyenin taşı suyun içine atıldığında eğer gerçek ise suda yüzer. Suyun dibine batması ise onun gerçek kehribar olmadığının göstergesidir.

Tuzlu su testinin yapılmadığı durumlarda kehribar iyi bir şekilde incelendikten sonra da gerçek olup olmadığı kolay bir şekilde anlaşılabilir. Koku testi de yine kehribarın gerçek olup olmadığını anlamanın yollarından birisidir. Gerçek kehribarın kokusu güçlü bir doğal reçineden oluşur. Gerçek kehribar değilse plastik maddeden yapılmış olan kehribar modellerini rahat bir şekilde anlayabilme imkânına kavuşabileceksiniz.

Kehribar Kolye Modelleri

Kehribar kolye modelleri gün geçtikçe artış göstermektedir. Bu modeller arasında en çok tercih edilenler daha düz yapıya sahip olanlardır. Düz yapıdaki kehribar kolye modelleri daha nazik bir görünüm elde etmenize yardımcı olabilecektir. Bunun yanı sıra kehribar taşının haricinde farklı boncuklarla da şekillenmiş kolye çeşitleri bulunur. Kehribar kolye çeşitleri sadece kadınlar için değil hem erkek hem de bebekler için de farklı şekilde tasarlanabilmektedir. İnternet üzerinden kehribar kolye almanız ancak güvenilir siteler ile mümkün olmaktadır. Onun haricindeki kehribar kolye satan siteler size sahte kehribar modellerinden birisini de satabileceklerdir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


*