Gerçek Kehribar Nasıl Anlaşılır?

Gerçek kehribarı anlamanın laboratuvar da yapılacak testlerin dışında bir kaç basit yöntemi vardır. Bunlardan basit olan beş yöntemi sıralayacağız;

  1. Görsel Baltık Kehribar Testi

Gerçek kehribar için ilk ve en kolay yapılacak test görsellik testidir. Bu test için kehribarda görsel kusurlar aramalısınız. Kehribar içinde çatlaklar ve hava kabarcıkları olmamalıdır. Kehribarın dokunuşu doğal taşların aksine sıcaktır. Ayrıca kehribarın özgün yapısı şeffaf ve hafiftir.

  1. Tuzlu Su Baltık Kehribar Testi

Gerçek kehribarı anlamanın basit yollarından biri de kehribarı tuzlu suda yüzdürmek olacaktır. Bir su bardağı suya ortalama yedi sekiz çay kaşığı tuz ekleyin. Kehribarı bu suya koyduğunuzda batmayacaktır, aksine Kehribar’ınızın su yüzeyinde kaldığını göreceksiniz. Bu yöntemde sizi yanıltabilecek unsur kehribar ile gümüş ve benzeri maddelerin birleşiminden oluşmuş takılardır.

  1. Çizilme Baltık Kehribar Testi

Gerçek Baltık Kehribarın yapısı yumuşaktır. Dolayısıyla sert bir cisim ile çok rahat çizilebilir veya delinebilir. Ancak bu yöntem kehribarınıza zarar vereceği için tavsiye etmiyoruz.

  1. Sürtünme Baltık Kehribar Testi

Kehribar elektrostatik özelliktedir. Baltık Kehribar bir bez ile ovalandığında elektrik ile yüklenir. Kehribarınızı yeteri ovaladıktan sonra yanına getireceğiniz kağıt parçalarını kendine doğru çekecektir.

  1. Koku Baltık Kehribar Testi

Gerçek Baltık Kehribar kokusunu bilenlerin yapabileceği bu teste, kehribarı ısıtırsanız burnunuza güzel bir eskimiş reçine kokusu gelecektir. Burada yanılma ihtimali ise şu; kehribar olmayan reçinelerde de hoş bir koku alabilirsiniz. Baltık Kehribarın kokusunu bu işin uzmanları tarafından daha iyi anlaşılacaktır.

Tüm bu testlere rağmen yapacağınız en güvenilir yöntem alacağınız ürünün yanında orijinallik sertifikası aramak olacaktır. Şirketimizin tüm Baltık Kehribarürünlerinde orijinallik sertifikası mevcuttur. Bunu müşterilerimiz ile paylaşmaktan mutluluk duyacağız.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Başa dön tuşu