Kehribar Bebek Diş Kolyesi Bebeğim İçin Tehlikeli Mi?

Kehribar Bebek Diş Kolyesi Bebeğim İçin Tehlikeli Mi?

Kehribar bebek diş kolyesi sağlığa olan yararları, şık ve zarif duruşu, milyonlarca yıllık mistik yapısı ile özellikle Avrupa’da en çok tercih edilen bebek takı ürünü.

Kehribar bebek diş kolyesi Türkiye de yeni yeni tanınmasına rağmen Avrupa da çok yaygın bir üne sahip. Kehribar bebek diş kolyesi içinde bulunan süksinik asit sayesinde bebek sağlığına birçok fayda sağlıyor. Doğal bir tedavi yöntemi olarak kullanılan kehribar bebek diş kolyesi İngiltere, Almanya gibi gelişmiş ülkelerde eczanelerde satışa sunuluyor. Birçok müşterimizden aldığımız olumlu geri dönüşümler kehribar bebek diş kolyesinin bu unvanı hak ettiğini doğrular nitelikte. Hal bu olunca kehribar bebek diş kolyesinin kullanımı Türkiye’de de hızla yayılıyor. Kehribar bebek diş kolyesini alıp yararını gören ebeveynler çevrelerine de öneriyor. Daha önce kehribar bebek diş kolyesi kullanan ebeveynler bu konuda tereddüt yaşamazken, ilk defa kehribar bebek diş kolyesi alacak ebeveynler kehribar bebek diş kolyesinin herhangi bir tehlikesinin olup olmadığı merak ediyorlar. Ebeveynlerimizin bun korkusu ve bize gelen sorular bizi kehribar bebek diş kolyesinin bir tehlikesinin olup olmadığı hakkında bir yazı yazmaya yönlendirdi.

Kehribar Bebek Diş Kolyesini Kullanmak Tehlikeli Olabilir mi?

Birer şefkat kahramanı olan anneler bebekleri için kullanacakları her üründe bir tehlike olup olmadığı konusunda şüphe duyarlar. Şefkatin sebep olduğu bu refleks bebeklerimizi birçok tehlikeden korur. Bebekler emzirme, diş çıkarma ve büyüme dönemlerinde birçok sıkıntı yaşarken kehribar bebek diş kolyesi bu sıkıntıları azaltmada hatta yok etmede doğal tedavi yöntemi olarak kullanılıyor. Bu yöntemi tercih edecek olan annelerimizin aklında oluşan belli başlı sorulara cevap vereceğiz.

İşte bu sorulardan bazıları;

-Bebeğim kehribar bebek diş kolyesinin boncuklarını yutma tehlikesi ile karşılaşabilir mi?

Kehribar bebek diş kolyesinin ipinin kopması durumunda bebeğinizin boncukları yutmaması için her bir boncuktan sonra ipe düğüm atılmıştır. Düğümler ipin kopması durumunda kehribar bebek diş kolyesinin boncuklarının dağılmasını ve bebek tarafından yutulmasını engeller. Ancak her ihtimale karşı kehribar bebek diş kolyesini bebeğiniz kontrolünüz altındayken kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Kehribar bebek diş kolyesinin içinde bulunan süksinik asit bebeğime zarar verir mi?

Kehribar bebek diş kolyesinin içindeki süksinik asit cilde temas ettikçe doğal bir ağrı kesici görevi görür, huzursuzluk hallerini yok eder, zihin açıklığı sağlar. Süksinik asit birçok ilacın yapımında kullanılır ve insan vücuduna hiçbir zararı ve yan etkisi yoktur. Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

-Kehribar bebek diş kolyesi alerjik hastalığı olan bebeklerde kullanılabilir mi?

Kehribar bebek diş kolyesinin çokça bilinen bir yararı da alerjik hastalıklara iyi gelmesidir. Alerjik hastalığı olan bireylere kehribar bebek diş kolyesini özellikle tavsiye ediyoruz. Genel olarak alerjik hastalığı olan bebeklerde kehribar bebek diş kolyesini kullanabilir. Ancak bu gibi durumlarda her zaman en iyi yöntem doktorunuza danışmak olacaktır. Bebeğinizin sağlığı için bunu kesinlikle öneriyoruz.

-Kehribar bebek diş kolyesi bebeğimin boynunu sıkar mı, cildine zarar verir mi?

Kehribar bebek diş kolyesi yapısı gereği yumuşak ve hafiftir. Kehribar bebek diş kolyesinin bu özelliği bebeğinizin boynunun tahriş olmasını önler. Sadece dikkat etmeniz gereken aldığınız gereken kehribar bebek diş kolyesinin uzunluğunun bebeğinizin boynuna uygun olup olmadığı olacaktır. Bunu bebeğinizin boynunu basit bir ip ile ölçerek öğrenebilirsiniz.

Kehribar bebek diş kolyesinin bebeğinize şifa olması en büyük idealimiz ve mutluluğumuz olacak. Bunun için çalışmaya devam edeceğiz. Öğrenmek istediğiniz konularda bize danışmaktan çekinmeyiniz.

Sevdikleriniz ile mutlu, huzurlu bir yaşam dileğiyle…

Takıkehribar ailesi…

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu