Kehribar Bebek Diş Kolyesi Gerçekten Faydalımı?

Kehribar Kolyenin Faydaları

Zannediyorum ebeveynlerin neredeyse hepsinin ortak duygusu bebeklerinin hep küçük kalması ve büyümemesi.Bu sebeptendir ki bize büyüdüklerini hatırlatacak olaylar biraz canımızı sıkabilir.Bebeklikten yetişkinliğe ilerleyen dönemdeki her safha özellikle anneleri zorlayan olaylar silsilesidir.Diş çıkarma,diş düşürme,okula hayatına adımını atma,bitirme,evlenme gibi her safha anneleri ciddi şekilde yormaktadır.Bunların ilki olan süt dişi çıktığı dönemde anne ve babaları uykusuz gecelerin beklediğini bilmekteyiz.İlk defa karşılaşılan bu durum annelerde heyecan ve can sıkıntısına sebep olmaktadır.

Bebeklerde diş çıkarma dönemi bebeğin bünyesine göre 3 ile 12 ay arasındadır ve ilk diş çıkarmaya başladığından itibaren 6 ay içerisinde 4 adet diş çıkarmaktadır.Bu demek oluyorki ebeveynler en az 6 ay bu dertten muzdarip olacaklar.

Esasında diş çıkarma döneminde bebekleri rahatlatmak için rahatlatıcı jel,plastik kaşıyıcılar gibi bir çok yöntem vardır fakat bu maddelerin kimyasal ve kansorejen madde içerikli olması nedeniyle bilinçli anneler tarafından günümüzde çok kullanılmamaktadır.Bu nedenle insanlar doğal yöntemlere başvurmaktadır. Bu arayış içerisinde karşımıza kehribar kolye çıkmaktadır.

 

Kehribar Diş Kolyesi

Kehribar kolye bu arayışa cevap veren doğal bir tedavi yöntemidir.Kehribar maddesi geçmiş çağlardan beri doğal bir tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır.Asırlar öncesinde ibn’i sina ‘da kehribarı bir çok hastalık için şifa kaynağı olarak kullanmıştır ve “Ağrı Taşı” olarak nitelendirmiştir.Peki gerçekten kehribar bebek diş kolyesi bebeklerin diş çıkarma döneminde faydalı mıdır?

 

  • Kehribar içerisinde bulundurduğu süksinik asit sayesinde doğal bir ağrı kesici etkisine sahiptir
  • Süksinik asit hali hazırda tıp alanında bir çok ilaçta kullanılmaktadır.
  • Kehribar kolye günümüzde bir çok doktor tarafından da tavsiye edilmektedir(müşterilerimiz arasında doktor tavsiyesiyle kehribar kolye alan bir çok müşterilerimiz vardır.)
  • Kehribar  vücut ısısında içerisinde bulunan şifalı yağları salarak bebekte ağrıyı ve salya akmasını hissedilir şekilde engeller.
  • Kehribar bebeğin metabolizma yapısına göre 24-72 saat arasında etkisini göstermektedir.

Kehribarın günümüzde tıp alanında ilaç yapımında kullanılması onun doğal ve şifalı olduğunun en büyük kanıtıdır.Diş çıkarma gibi hassas bir dönemde doğal bir tedavi olması özellikle bilinçli anneler için tercih sebebidir.

taki_favico2

Kehribar Uzmanı

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Başa dön tuşu