Kehribar Kolye Boyutları

Kehribar kolyeler ile ilgili bir çok soru sorulmaktadır. Kehribar kolyenin rengi, kehribar kolyenin kesim şekli,tane sayısı,kehribar kolyenin şifaları, sadece kehribar diş kolyesi olarak mı kullanıldığı. Kehribar kolye kullananların yorumlarını dahi merak eden müşterilerimiz oldu. Evet bütün bu soruların yanında kehribar kolyenin boyutları hakkında da son zamanlarda hayli soru sotrulmaya başlandı kısaca bugün ki yazımızda buna değineceğiz.

 

Kehribar kolyenin bir çok modeli vardır. Ayrıca kehriabar ürünlerinin de bir çok modeli vardır. Mesela kehribar diş kolyesi, kehribar anne kolyesi, kehribar bebek bileklik, kehribar yetişkin bileklik. bütün saydığımız ürünlerin bir standartı vardır fakat özellikle bebek ürünlerinde standanrtı yakalamak oldukça zordur. Bebeklerimiz oldukça çeşitlilik göstermektedir. Kimi çok şişman olduğundan standart boyuttaki kehribar kolyeler bu bebeklerimize olmamaktadır veya çok zayıf olan bebeklerimizde kehribar kolye durmamakta ve çıkmaktadır bunun içinde anneler özel sipariş vermekte ve ona göre düzenlemekteyiz.

Gelelim kehribar kolye ve bilekliklerin boyutlarında ki standartlara ve özel siparişlere;

  1. Öncelikle standart bir kehribar diş koleysinin boyutu 33 cm dir. Bebeğinize kehribar kolyeyi almadan önce bir ip veya benzeri birşeyle ölçebilirsiniz.
  2. Kehribar bebek bileklikleri de diş çıkarma döneminde kehribar kolye yerine kullanılmakta ve kehribar bebek bilekliklerinin standart boyutu 14 cm ‘dir.
  3. Kehribar Anne Kolye boyutları ise 45 cm’dir. tabiki bunda da bazen daraltılması veya genişletilmesi noktasında bazı özel istekler bulunmaktadır. Ancak kehribar kolyelerin bebek için olanlarında bu daha yaygındır.
  4. Kehribar yetişkin bileklikler de ise standart uzunluğumuz 21 cm’dir. Bu ürünlerimizde de bazen babalara yönelik ürünlerimiz de genişletilme yapılmaktadır.

    Kehribar Bileklik,Kehribar Kolye
    Kehribar Bileklik

Kehribar kolye ve diğer tüm kehribar takıların boyutları standart dünya üzerinde kabul gören değerler bunlardır. Kehribar kolyenin bebekler için olan versiyonunda yaş aralığı ise 0-4 yaş aralığıdır. + yaşını geçen çocuklarda kehribar kolyeleri istek üzerine büyütüyoruz. Ancak en mantıklı ve sağlam yöntem ürünü almadan önce bir ip yardımıyla boyun kısmında ölçülmesidir. Böylelikle aldığınız kehribar kolyeyi geri iade etme zahmetine katlanmamış olursunuz.

Biz takı kehribar olarak bütün boyutlarda kehribar kolye üretebilmekteyiz. Müşteri memnuniyeti tek önemsediğimiz kriter . Kehribar kolye alırken boyutlara çokdikkat etmek gerekir aksi takdirde bebeğinize fayda sağlamamakla kalmayıp zararda verebilirsiniz.

 

Bir anı;

Bir nüşterimiz bebeği için kehribar kolye aldı ve bir gün sonra iade etmek istedi. Biz de nedenini sorduğumuz da kehribar kolyemizin çok küçük olduğunu söylemişti . Biz de resim istedik çocuğu daha bir yaşındaydı. Bir de ne görelim bebek bir yaşında ama aşırı tosun bir bebekti:) Yani bizim kehribar diş kolyemiz değil hanımefendinin bebeği çok büyüktü 17 kilo 🙂 Sonra bu tosun bebeğimize bir Kehribar Anne kolye gönderdik:D.

 

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Başa dön tuşu