Kehribar Kolye Çeşitleri

Kehribar Kolye
Kehribar Kolye

Kehribar kolye tür olarak renklere ve kesim şekline göre ayrılmaktadır. Kehribar kolye ile ilgili bir başka yazımızda ise tasarıma göre modern ve otantik olarak ayırmıştık. bu yazımızda kehribar kolyenin renk ve tasarımına göre ayırarak bilgilendireceğiz.

 

Renklere Göre Kehribar Kolye;

Kehribar kolyenin 250 yakın tonu vardır. Bunlardan bazılarının az bulunmasından dolayı fiyatları daha fazladır. Kehribar kolye arasında ki fiyat farklarından biriside budur. Bu soru karşımıza sıkça gelmektedir. Kehribar kolyenin burada bazı renklerini göstereceğiz ve nasıl modellerde kullanıldığını da göstereceğiz.

 1. Konyak Rengi Kehribar Kolye

  Kehribar Kolye
  Kehribar Kolye

  Görüldüğü üzere konyak rengi kehribar kolyeler genelde klasik modeller de kullanılmaktadır. Tek renk olarak kullanıldığı gibi farklı renkler ile de kullanılmaktadır. Kehribar kolyenin en mistik rengi olarak kabul edilmeltedir.

 2. Bal Rengi Kehribar Kolye

  Kehribar Kolye
  Kehribar Kolye

  Bal rengi kehribar kolye bu kehribar kolyeye çok yakın renk olan ay ışığı kehribar kolye de bulunmaktadır. Bebekler için en çok tercih edilen kehribar kolyelerden birisidir. Rhatlatıcı etkiye sahip bir rengi vardır bal kehribar kolyenin.

 3. Vişne Rengi Kehribar Kolye

  Kehribar Kolye
  Kehribar Kolye

  Vişne rengi kehribar kolye genelde erkek bebekler için kullanılıyor. Ancak kız bebeklere de alan oluyor tabi ki. Vişne rengi kehribar kolye de rahat bulunan kehribar renklerinden birisidir.

 4. Multicolor Kehribar Kolye

  Multicolor kehribar kolye zannediyorum en çok tercih edilen kehribar kolyedir. Multicolor ingilizce de çok renkli demektir. Adından da anlaşılacağı gibi bu kehribar kolye bir çok kehribar renginin birleşmi ile oluşmaktadır.

Kehribar Kolye
Kehribar Kolye

 

Şekillerine Göre Kehribar Kolye

 1. Barok Kehribar Kolye

  Barok kehribar kolye en çok tercih edilen kehribar kolye türüdür. Şeklinden dolayı anneler için en güvenilir olarak düşünülen kehribar kolyedir. Bütün renkler de kehribar kolyeler ile uyumlu bir şekilde sergilenebilir. Aşağıda Barok kehribar kolye örneği bulunmaktadır.

 

 

 

Kehribar Kolye
Kehribar Kolye

 2. Nugget Kehribar Kolye(CİPS)

Bu kehribar kolye annelerin çok kortktuğu bri türdür. Şekli biraz keskin bir şekle benzediği için bebeğimin cildine zarar verir mi diye düşünüyor annelerimiz ancak kehribar bir taş olmadığından dolayı hiç bir şekilde kesici ve zarar verici tahriş edici bir etkiye sahip değildir. İşte Nugget Kehribar kolyemizin şekli.

Kehribar Kolye
Kehribar Kolye

Evet gördüğünüz gibi nugget kehribar kolye her ne kadar kesici görünsede uç kısımları ovaldir.

3. Oval Kehribar kolye

Bu şekle bazı insanlar çok meraklılar. insanlar beyninin hangi yanı kuvvetliyse ona göre hareket etmektedirler. Beyninin sol tarafı kuvvetli olan insanlar genelde şekillere dikkat ederler. Beyninin sağ tarafı kuvvetli olanalr ise renge zannediyorum beyninin sol tarafı kuvvetli olanların çoğu oval kehribar kolyeyi tercih ediyorlar.

 

Evet kehribar kolyelerin şekil ve renk parametreleri referans alınarak bir model tanıtımı yapılmıştır bu yazımızda. Kehribar kolye hakkındaki bilgilendirici yazılarımıza devam edeceğiz. Sağlıcakla kalınız.

 

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


*