Kehribar Kolye Hakkında Herşey

Kehribar kolye denildiğinde akla bir çok şey gelmektedir. Nedir kehribar kolye? Kimler kehribar kolye kullanabilir? Kehribar kolye sadece şifa için mi kullanılır? Neden kehribar kolye? Bu ve buna benzer soruları 5N1K mantığıyla cevap vermek istedik. Gelelim sorular ve cevaplara!

Kehribar Kolye Nedir?

Kehribar kolye çam ağaçlarının reçinesinin milyonlarca yıl beklemesi sonucunda meydana gelen kehribar maddesinden ortaya çıkarılmış şifalı bir takı türüdür.  Kehribar kolye takısını kullanan bir insan bilmeli ki milyonlarca yıl öncesinin enerjisini ve tarihini üzerinde taşıyor demektir. Kehribar taşının içerisinde çok kıymetli asitler,yağlar ve maddeler vardır. Bu maddelerin hepsi tıp alanında ilaçlar da  kullanılmaktadır.

Kehribar Kolye Ne Zamandan Beri Kullanılmaktadır?

Kehribar kolye ülkemizde son yıllar da kullanılmaya başlansa da uzak doğu ülkelerinde yüzyıllardır kullanılmaktadır. Uzak doğu ülkeleri alternatif tıp ,doğal tedavi yöntemleri noktasında bizim ülkemizden çok daha ileri noktadadır. Örneğin Litvanya, Polonya, Çin, Japonya, Hindistan, Almanya gibi ülkelerde kehribar kolye kullanımı çok yaygındır hatta kehribar kolye bu ülkeler de eczanelerde dahi satılmaktadır. Kehribar kolyenin faydalarından yararlanan bu gelişmiş ülkelere Türkiye daha yeni ayak uydurmaktadır.

Kehribar Kolye
Kehribar Müzesi

Neden Kehribar Kolye?

Bu sorunun en kısa iki cevabı bulunmaktadır. Kehribar kolye en çok zarafet ve şifa yönüyle kullanılmaktadır. Kehribar kolyenin faydalarından 

yararlanmak isteyen insanımız bu ürüne çokça rağbet göstermiştir.

Kehribar Kolyenin Başlıca Faydaları;

  • Kehribar kolye diş çıkarma sürecinde bebekler için kullanılır ve ağrı kesi etkisi vardır.
  • Bebeklerde salya salınımını azaltır.
  • Kalp atışlarının ritmlerini düzenler.
  • Manyetik alan düzenleyicisi olarak bilindiğinden ruh sağlığına olumlu etkiler bırakır.
  • Kehribar kolye sindirim sisteminin düzenli çalışmasını sağlar.
  • Bahar alerjisine ve birçok alerjik hastalığa iyi gelir.
  • Kehribar Kolye
    Kehribar Kolye

Hangi Renk Kehribar Kolye?

Kehribar kolyeye şifa yönüyle bakıldığında renklerin hiç bir önemi yoktur. Fakat zarafet yönüyle bakıldığında bu herkes için farklılık göstermektedir. Şunu söyleyebiliriz ki Türkiye’de genellikle yeşil renkli kehribar kolyeler daha fazla talep görmektedir. Kehribarın 256 tonda farklı renk çeşiti bulunmaktadır. Farklı şekil ve renklerdeki kehribar kolyeleri ülkemize getirmekteyiz. Oval şekilli kehribar kolye, yuvarlak kehribar kolye, cips kehribar kolye, saçak kehribar kolye vb. kehribar kolye çeşitleri bulunmaktadır. www.takikehribar.com olarak Türkiye’nin en büyük kehribar tedarikçisi olmakla gururlanmaktayız.

Kehribar Kolye Nereden Gelir?

Kehribarın ana vatanı Baltık ülkeleridir. Litvanya, Polonya, Almanya, Rusya, Ukrayna gibi ülkeler kehribarın ana vatanıdır. Kehribar kolyeleri buradan aldığımız ham yüzde yüz Baltık kehribarı sertifikasıyla aldığımız işlenmemiş kehribardan üretmekteyiz. Biz “Takı Kehribar” ailesi olarak kehribar hazır  kehribar kolye olarak almıyoruz kendi atölyemizde ham kehribar taşından üretiyoruz. Kehribar kolyeyi hazır olarak getirten firmalar bunun gerçek kehribar olduğundan emin olamayabilirler çünkü kehribar taşının yüksek basınçta ve ışınlarla renkleri değiştirilebilmektedir. Bunu göremeyen firmalar sadece sertifikalı diye kehribar kolye almış oluyorlar ve insanımızı belkide ham kehribar kolyeden mahrum ediyorlar.

Kehribar hakkında bilgilerimizi sunmaya devam edeceğiz.  Bünyemizde bulunan doğal taşlar uzmanlarının ve cevher hazırlama mühendislerimizin değerli bilgilerini burada paylaşmaktayız. Kehribar kolye alırken azami derece dikkat etmek gerekmektedir. Güvenli limanlardan alışveriş yapılmalıdır. Kehribar kolyeleri özellikle sertifikalı almaya dikkat ediniz fakat her sertifika güvenilir değildir kehribar kolyeyi hazır olarak Türkiye’ye getirenlerden almamaya dikkat ediniz.”Takı Kehribar” Ailesi olarak tekradan teşekkülerimizi sunuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Başa dön tuşu