Kehribar Kolye Kullanan Ünlüler

Kehribar’ın bir çok kullanım alanı olmasına rağmen en yaygın kullanıldığı kulvar kuşkusuz takı(mücevher) dünyasıdır.Estetiğin ve güzelliğin simgesi haline gelen takı(mücevher), kehribarın sofistikeliği ve mistisizmiyle birleştiğinde ayrı bir anlam kazanmaktadır.Birçok kehribar takı çeşiti bulunmaktadır;kehribar kolye,kehribar bileklik,kehribar kol düğmesi,kehribar küpe vs.

Kehribar Kolye

Kehribar Kolye , birçok sanatçı,manken ,siyasetçi,iş adamınında çok yaygın kullandığı bir takı çeşitidir.Kehribar Kolye’nin zihin açıcı,sağlıklı,doğal,gün içerisinde zinde tuttuğunu ve en önemlisi Kehribar Kolye‘nin kendisine şans getirdiğini düşünen merkel hayli fazla toplantısına Kehribar Kolye ile gittiği bilinmektedir.Merkel son 7 yıldır bütün önemli toplantılarına 23 parça Kehribar Kolye’si ile katılmıştır.

Celine Dion bir gezisi sırasında hayranları tarafında verilen bir kehribar kolyeyi takarken.

celine-dion

Sharon Stone ise katıldığı bir programa kehribar kolye ile katılmıştır.

kehribar_kolye.jpg

İngiliz kraliyet ailesinin gelini olan kate middleton da kehribar kolye ve kehribar küpe gibi kehribar takılar kullanmaktadır.

Kehribar_Küpe

Bu ve bunun gibi daha bir çok ünlü isim artık kehribar kolye,kehribar kolye ucu,kehribar bileklik gibi takıları kullanmaktadır.Kehribar’ın şans getirdiğine inanılır.Zannediyorum birçok ünlünün tercihini etkileyen faktörleden biriside budur.

Sadece kehribar kolye mi peki ünlüler tarafından kullanılıyor.

Kehribar Bebek Diş Kolyesi;

Bu konuda da birçok ünlünün bebeğine hem süs olarak hemde kehribar bebek diş kolyesinin şifalı etkisinden dolayı kullandığını biliyoruz.Bunların en ünlülerinden biriside Schwimmer çifti.

kehribar-bebek-di-kolyesiAlanis Morissette Takes A Lovely Stroll With Her Boys

Kehribar kolyeler hem zerafetin hem de sağlığın temsilcisi haline gelmiştir.Türkiye’ye ise wwww.takikehribar.com sayesinde gelmiş ve yayılmıştır.Ancak hala kehribar kolye ve kehribar takıların kıymetinin bilinmediğini düşünüyoruz ülkemizde.Polonta,Litavanya,Almanya gibi ülkeler de kehribar kolye satan birçok firma var.Aynı zamanda saydığımız ülkeler de kehribar eczanelerde satılmaktadır.

takikehribar ailesi …

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu