Trend

Kehribar Kolye Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kehribar kolye seçmek yorucu bir süreçtir. Kehribar kolye faydalı mı, gerçekten işe yarıyor mu, hangi rahatsızlıklara iyi geliyor, gerçeğini sahtesinden nasıl ayırt edeceğiz, gibi sorularla karşı karşıya kaldığımız oluyor. Buların üstesinden gelmek kehribar kolye alma süreci dediğimiz süreçtir. Peki dikkatli bir araştırma ile kehribar kolyeyi aldık. Bu sürecin ardından ürünün doğru kullanımı ve bakımı aşaması geliyor. Kehribar kolyenin kullanımı ve bakımı nasıl yapılmaktadır? İsterseniz şimdi bu konuyu detaylı bir şekilde inceleyelim:

10 Adımda Kehribar Kolye Bakımı

  1. Kehribar Kolyeyi Yoğun Güneş Işığından Korumalıyız

Kehribar kolye normal güneş ışığından etkilenmez. Uzun süre yoğun güneş ışığı altında bırakıldığında nemini kaybeder ve zamanla yüzeyinde bozulmalar ya da çatlamalar olabilir. Bu nedenle özellikle yaz aylarında saatlerce direk güneş ışığı altında kalmamalıdır. Yoğun radyasyondan etkilenmektedir. Bunun sebebi ise nesli tükenmiş çam ağaçlarının akıttığı reçinenin milyonlarca yıl önce toprak altında kalarak taşlaşmış bir fosil olması, yani yapısında karbon atomunun bulunmasıdır. Halk dilinde söyleyecek olursak; organik bir madde olduğundan dolayı yoğun güneş ışığında yapısı kolaylıkla bozulabilmektedir. Özellikle bebeğimize yapısı bozulmuş bir Kehribar Bebek Diş Kolyesini asla takmamalıyız. Bebeklerin cildi yetişkinlerden daha çok hassastır.

  1. Şifa Kaynağı Olan Kehribar Kolyeyi Sadece Bir Kişi Kullanmalı

Kehribar Kolye içindeki süksünik asit, bir bedenle temas edip etkisini göstermeye başladıktan sonra, o tene ait bir yapıya dönüşüyor. Böylece bir kişide kullanıldıktan sonra başka bir kişide faydalı olmamaktadır.

  1. Sıcak Ve Soğuktan Koruma

Kehribar Kolye çok soğuk ya da çok sıcak ortamda saklanmamalıdır. Mesela bir buzdolabına koymak onun yapısının tahrip olmasına sebep olmaktadır. Veyahutta bir fırın, kalorifer vb. sıcak bir şeyin üstüne koymakta yapısının bozulmasına sebep olabilir.

  1. Kehribar Kolyeye Parfüm Sıkılmaz

Kehribar Kolyeyi kimyasal bütün maddelerden uzak tutmakta fayda vardır. Parfüm de kimyasal bir madde olduğundan zarar verebilir. Bu konuda yöntem; önce parfüm sıkılır, sonra Kehribar kolye takılır.

  1. Şampuandan Uzak Tutmak

Kehribar Kolye şampuan, sabun, deterjan gibi endüstriyel ve kimyasal ürünler ile temas ettiğinde yapısı bozulur. Özellikle Kehribar Diş Kolyeleri  bebekler yıkanırken anneler tarafından çıkarılmaması büyük bir hatadır. Bebek yıkanırken çıkarmak gerekir. Yetişkinler için de aynı şekilde çamaşır suyu, tuz ruhu, yumuşatıcı gibi maddelerden uzak tutmalıyız.

  1. Temizlik Yaparken Kehribar Kolye

Kehribar Kolye sıvı sabun, ıslak mendil gibi her türlü kimyasal maddelerden uzak tutulması gerekir. Temizlik yaparken bir çok kimyasal madde ile temas etmekteyiz. Kehribar kolyenin doğal bir reçine olması nedeniyle yapısı cildimizden daha hassastır. Bu nedenle kolayca bozulabilir ve etkilerini kaybedebilir. Etkisini kaybetmiş bir Kehribar kolyenin sıradan bir takıdan farkı bulunmamaktadır. Faydalarından yararlanmak için onu bütün kimyasallardan uzak tutmalıyız.

  1. Takılarımız Ve Kehribar Kolye

Kehribar Kolye diğer doğaltaş takılar gibi bir elektromanyetik alana sahiptir. Sahip olduğu elektromanyetik alan ile çevresinde bir aura oluşturur. Bu aura ise insanın ruh sağlığına iyi gelmektedir. Bu manyetik alana zarar vermeme adına kolyenin manyetik rezonansını bozacak herhangi bir doğaltaş takı veya mücevharatın yanına koymamakta fayda vardır. En doğrusu kehribar kolyeyi ayrı bir kutuda saklamak olacaktır.

  1. Her Kullanımdan Sonra Temizlemeliyiz

Kehribar Kolyeyi duşa girerken çıkarmalıyız. Musluktan akan ılık suyun altında on saniye kadar tutmak temizlenmesi için yeterlidir. Ovalama yapmamalıyız, taşları kırılabilir. Organik bir madde olduğundan dolayı; çok sıcak veya soğuk suya değil musluktan akan ılık suyun altına tutulmalı ve yumuşak pamuklu bir bez ile kurulanmalıdır. Böylelikle etkisini uzun yıllar hissedebilirsiniz.

  1. Kehribar Kolyeye Kendiniz Gibi Bakın

Bu söze biraz abartı gözü ile bakabilirsiniz ancak tam olarak söylemek gerekirse; Kehribar kolyeyi kendinizden ayrı görmeyin. Bilirsiniz vücudumuzda enzimler; sıcak, soğuk, kimyasal veya asidik malzemelerle temas ettiğinde yapıları bozulur ve zararlı hale gelirler. Kehribar kolye de enzimler de olduğu gibi karbon atomu bulunmaktadır. Bu ise kehribar kolyeyi klasik bir takı olmaktan çıkarır, Kimyadaki orjinal organik maddelerden biri haline getirir. Bu sebeple kehribar kolyeye enzim yapımız, derimiz gibi canlı bir madde olarak bakabilirsiniz.

  1. Cilalamak

Görüldüğü gibi kehribar kolye de bir çocuk gibi bakım istiyor. Çünkü kendisi değerli bir maddedir. Reçinedir, organiktir bütün bu özellikleri göz önüne alındığında bakılmaya değer bir taş olarak karşımıza çıkmaktadır. Deri ile sürekli temas ettiğinden dolayı zamanla aşınabilir ve aşındığı yerlere çeşitli pislikler dolabilir. Bu sebepten ötürü zaman zaman hafif zeytinyağı sürülmüş bir bez ile cilalamakta fayda vardır. Cilalamak tamamen doğal bir eylemdir ve herhangi bir zarar vermemektedir. Gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz. Cilalama periyodu senede bir defa olacak şekilde olmalıdır. Daha fazla cila ürüne fiziksel olarak zarar verebilir ancak yapısal olarak asla zarar vermez.

Son olarak; Kehribar Kolye vücudu dinlendirici ve ağrıları yatıştırıcı özelliği ile çok değerli bir takıdır. Sizi takikehribar.com sitemizde birbirinden güzel Kehribar Kolye çeşitlerimizle başbaşa bırakırken, Kehribar Kolye ile sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyoruz. Hoşçakalınız.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Başa dön tuşu