Kehribar Kolye Mi Kehribar Bileklik Mi ?

Birçok Anne tarafında sorulan sorumuza detaylı bir şekilde  cevap vermek istedik.  Bebeğim diş çıkarıyor sizce Kehribar Kolye mi kullanmalıyım kehribar bileklik mi? Kehribar kolyenin faydalarını başka takılarla da karşılayabilir miyim? Yoksa sadece Kehribar kolye mi almalıyım gibi sorular çokça sorulmaya başlamıştır. Buna bir açıklık getirmek gerektiğini düşündük.

Kehribar kolye ve kehribar bileklik arasında içerisinde bulundurduğu madde oranı bakımından hiç bir fark yoktur. Kehribar kolye de diğer takılarda içerisinde süksinik asiti bulundurur. Bu asit ise tıp alanında da kullanılmaktadır ve bir çok ağrıya karşı doğal tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır. Kehribar kolye bir çok hastalığa tedavi olarak kullanılmaktadır. İlaç sanayisinin oluşmadığı yıllarda hekimler bu şekilde geliştirdikleri tedavi yöntemleriyle hastaları tedavi etmekteydi.

Kehribar Kolye;

 • Kehribar Kolye özellikle boyun bölgesine yakın yerlerdeki hastalıklara iyi gelmektedir.
 • Bu hastalıklar; astım,bronşit,bahar alerjisi,baş ağrısı ,migren, sinüzit,bebekler de diş çıkarma vs.
 • Kehribar kolye boyun bölgesiyle temas ettiği için içerisindeki doğal yağları ve maddeleri o noktaya bırakır.
 • Ürünlerimizi kullanan bir çok müşterimizden de aldığımız geri beslemelerle şunu çok rahat söyleyebiliriz ki kehribar taşı dokunduğu bölgelere yakın yerlere tesiri daha kuvvetlidir.
 • Kehribar Kolyenin Faydaları
  Kehribar Kolye

  Kehribar Kolye Mi Kehribar Bileklik Mi

 • Peki gelelim soru sorumuzun cevabını bebekler için alıyorsanız kehribar kolye diş çıkarma döneminde kehribar bileklikten daha etkilidir. Fakat bu demek değil ki kehribar bileklik hiç bir işe yaramıyor. Kehribar bileklikte en az kehribar kolye kadar faydalı ancak yukarıda da belirttiğimiz üzere kehribar kolye çene bölgesine daha yakın da bulunduğundan dolayı diş çıkarma döneminde daha etkilidir.
 • Tekrardan belirmekte fayda var kehribar bileklik işe yaramıyor değil sadece farklı hastalıkların tedavisinde kehribar kolyeden daha etkili.
 • Kehribar bileklik sol bileğe takıldığında insanın manyetik alan rezonansını düzenlemekte ve böylelikle daha sakin bir ruh haline dönüştürmektedir.
 • Kehribar kolye ise bu noktada daha zayıf kalmaktadır.
 • Kehribar Bileklik,Kehribar Kolye
  Kehribar Bileklik

 

Zannediyorum kehribar kolye ve diğer takılar arasındaki etki farkını temel mantık noktasında anlamış olduk. Diğer bütün doğal taşlarda aynı şekilde takıldıkları yere göre etki farkı göstermektedir. Bu sebeple doğal takı kullandığınızda taktığınız takının zerafeti yanında şifasından da faydalanmak istiyorsak kehribar kolye de olduğu gibi o taş hakkında bilgi sahibi olmak gerekir.

“taki kehribar” ailesi

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Başa dön tuşu