Kehribar Kolye Modelleri

Kehribar Kolye Modelleri

Kehribar kolye tüm doğal taş takılarda olduğu gibi farklı modelleri bulunmaktadır. Kehribar kolye de ise genel olarak iki tarz model vardır. Birincisi Klasik veya otantik olarak adlandırdığımız kehribar kolyeler genelde kesim şekli barok ve nuggettır.Diğeri ise Modern kehribar kolye dediğimiz ve genelde yuvarlak kesimdir altın ve gümüş gibi değerli materyallerde kullanılır.

 

Klasik kehribar kolye modelleri;

Klasik kehribar kolye modelleri Türkiye’de bilindik modellerdir. Kehribar diş kolyesi ,bebek diş kolyesi,kehribar bebek diş kolyesi,kehribar anne kolye olarak bildiğimiz modellerdir. Örnek vermek gerekirse bir kaç resimler;

 

Kehribar Koyle

    Kehribar Kolye

Yukarıdaki resimde görülen kehribar kolye multicolor kehribar diş kolyesidir. Bu kehribar kolyenin kesimi ise barok kesimdir. Üzerinde üç farklı renkte kehribar boncuklar bulunmaktadır. Bu klasik otantik dediğimiz kehribar kolye çeşitlerindendir.

Kehribar Kolye
Kehribar Kolye

Yukarıdaki resimde ise kehribar kolyenin en bilindik rengi olan konyak rengidir. klasik kehribar kolyeler özellikle kehribar diş kolyesi olarak kullanıldığından dolayı her kehribar boncuğunun iki yanı düğümlü şekilde bulunmaktadır. Klasik kehribar kolyenin en çok tercih edilen renklerinden biridir konyak rengi.

Modern kehribar kolye modelleri;

Modern kehribar kolye modelleri ülkemizde çok fazla yaygın değildir.  Modern kehribar kolyeler özellikle değerli materyal olan altın ve güöüşlerle kullanılmaktadır. Kehribar kolyerin yapımı oldukça zor olduğu için ve kehribara şekil vermek çok zor olduğu için modern kehribar kolye çok yüksek ücretlere alına bilmektedir.

Kehribar Kolye
Kehribar Kolye

Yukarıdaki kehribar kolye kafes modelidir.  Yeşil kehribar kolye renkleri arasında nadir bulunan bir renk olduğundan diğer renklere göre daha pahalıdır. Zinciri altın olan bu kehribar kolyenin kafes kısmıda beyaz altındır. Oldukça da pahalı bir üründür ancak özel sipariş üzerine hazırlamaktayız. Kehribar kolyenin modern modellerini önümüzdeki süreçte Türk halkına tanıtmaya başlayacağız “takı kehribar ” ailesi olarak.

 

Kehribar Kolye
Kehribar-Kolye-9

Evet klasik kehribar kolyelere benzesede hem kesim şekli hem de kehribar boncuk taneleri büyüklüğünden dolayı. Süte rengi kehribar kolye oldukça pahalıdır çünkü süt rengi kehribar kolye çok zor bulunmaktadır. Bu kehribar kolye çeşitini de özel sipariş üzerine üretmekteyiz.

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Başa dön tuşu