Kehribar Kolye Seçiminde 3 Yanlış

Kehribar kolye hem sağlığımız hem de zarafetimiz için oldukça uygun bir kolyedir. Annelerimiz bebekleri için kehribar kolye seçerken kararsız kalıp bir takım yanlış kararlar verebiliyorlar bu noktada bu yazımızda kehribar kolye seçiminde yapılan 5 hatadan bahsedeceğiz.

Kehribar kolye seçiminde 1. Hata;

Kehribar kolyeyi kehribar işi yapanlardan almak en uygunudur. Farklı bebek ürünleri satıp aynı zamanda kehribar kolye satan firmalardan almayı tercih etmeyiniz çünkü bu firmaların uzmanlık alanı kehribar veya takı , doğal taşlar değildir. Her ürünü uzmanından almak en makul olanıdır. Sertifikalı ürün satmaları bir şey değiştirmez maalesef çünkü çok güvenilir olmayan sertifikalarda olabiliyor. Kehribar kolyeyi “alibaba aliexpress” gibi güvenilir olmayan mecralardan alıp sertifikalatabiliyorlar. Bu nedenle kehribar kolyeyi güvenilir elden almak gerekmekte buda sadece kehribar işi yapan ve kehribar uzmanlarına sahip firmalardan alınmalıdır. www.takikehribar.com olarak bünyemiz de kehribar ve tüm doğal taşlar uzmanlarını ayrıca cevher hazırlama mühendislerini bulundurmaktayız.

Ucuz Kehribar Kolye almaya çalışmak 2.Hata;

Kehribar kolyenin maliyetlerinden birisi de kehribar kolyenin sertifikasıdır bazı aileler sırf daha ucuz kehribar kolye alabilmek için sertifikaya önem vermemektedir. Ancak kehribar kolye değerli bir ürün olduğundan dolayı sahteleri rahatlıkla üretilebilmektedir. Bütün ürünlerde olduğu gibi kehribar kolyede de sektörün fiyat olarak altında satılan ürünlere şüpheli gözüyle bakınız. Kehribar kolye gibi kehribar tesbihte de aynı şey geçerlidir piyasa değeri 800 tl olan kehribar tesbihleri 30 tl gibi gülünç fiyatlara satmak imkansızdır. Bu sebeple böyle fiyatlara lütfen itibar etmeyin.

Kehribar Kolyede renklere takılmak 3.Hata;

Kehribar kolyenin bazı renkleri diğerlerine göre daha pahalı olabilir fakat fayda açısından hiç bir rengin diğerinden farkı yoktur. Kehribarın çeşitine göre fayda sağlama oranı değişebilir mesela en faydalı kehribar çeşiti baltık kehribarıdır. Sıkma,osmanlı kehribarı,toz kehribar çeşitleri o kadar faydalı kehribar çeşitlerinden değildir.

Evet kehribar kolye seçiminde yapılan en sık hatalar bunlardır. Bunlara dikkat edildiğinde alınan kehribar kolyenizi rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu