Kehribar Kolye Ve Bahar Alerjisi ?

Gün geçtikçe yapılan bilimsel araştırmalarda kehribar kolyenin ve diğer doğal taşlardan yapılmış takıların faydaları görülmektedir. Ülkemizde ise en çok bilinenlerden biriside kehribar taşıdır fakat kehribar kolyenin de sadece bebeklerde diş çıkarmada sağladığı faydaları bilinmektedir.

Kehribar Kolyenin diş çıkarmadan başka bir çok faydalı yanı bulunmaktadır.Bunlardan biriside bahar alerjisi hastalığıdır.

Kehribar Kolye Ve Bahar Alerjisi

Bahar alerjisi baharla beraber gelen ve polenlerin sebep olduğu alerjik bir hastalıktır. Polenler Bronşlara,burna ve göze yerleşerek kaşıntı ,gıcık ve alerji yapmaktadır. Kehribar kolye ise bu polenleri buralarda birikse bile kehribar kolyenin içinde bulunan doğal yağlardan ötürü alerjik etkisini kırmaktadır. Kehribar kolye bahar alerjisinin sadece etkisini azaltmaktadır yok etmemektedir zira bahar alerjisini yok eden bir tedavi yoktur ancak etkisini azaltmak için tedavi yapılır. Kehribar kolye ise artık doktorların tavsiye ettiği en doğal tedavi yöntemlerinden biri haline gelmiştir.

Kehribar taşı özellikle kehribar kolye olarak kullanıldığında boğaz çevresi ile alakalı olan hastalıklara ve baş ağrılarına iyi gelmektedir. Eski çağlarda boğaz enfeksiyonu, astım,öksürük,gıcık ve alerjik hastalıklar için kehribar kolye kullanıldığı tarihi kaynaklarda mevcuttur. Hipokrattan İbn-i Sina’ya kadar bir çok tıp doktoru kehribar kolye kullanmıştır tedavilerinde.

Kehribar Kolye ve ” takı kehribar ;

İsmi artık Türkiye’de hayli duyulan kehribar kolye çoğunlukla kehribar kolye,kehribar diş kolyesi,kehribar bebek diş kolyesi,bebek diş kolyesi olarak ta kullanılmaktadır. “Takı kehribar ” ailesi olarak biz kehribar ve diğer doğal taşların şifalı ve zarafetli yanlarını insanlarımızla buluşturmayı bir misyon edinmiş bulunmaktayız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


*