Kehribar Kolye Ve Yeni Trendler

Kehribar Kolye Ve Yeni Trendler

Kehribar kolye ile birlikte son yıllarda bir hayli meşhur olmuş durumda. Bir çok faydası bulunmaktadır esasında meşhur olmasında en büyük etken de kehribar diş kolyesi olarak kullanılmasıdır. Peki kehribar kolye gibi meşhur ve meşhur olmasını beklediğimiz hangi takı ve taş çeşitleri bulunmaktadır.

Yeşim Taşı Kolye;

Genellikle yeşil renkte bulunmaktadır. En değerli rengi ise koyu yeşil rengidir. Yeşim taşı kolye de kehribar kolye gibi çok ciddi faydalara sahiptir. Kehribar kolye ile ilgili bi rçok y azı bulunduğundan burada onun faydalarından bahsetmeyeceğim ama diğer taşların faydalarından tabikide kısada olsa bahsedeceğim.

Yeşim taşı özellikle mutluluk taşı olarak geçmektedir. Ve inanılmaz bir şekilde pozitif enerjiye sahiptir. Yeşim taşı ve ametist taşı enerji taşı olarak bilinmektedir. Yeşim taşı bir antioksidandır. Göz hastalıklarına iyi gelmektedir.

yeşim-taşı
yeşim-taşı

Yeşim taşı kolyeler görsel olarakta çok naif ve güzel görünürler.

 

Kehribar kolyenin kazandığı üne henüz kavuşmasada ileriki yıllarda adından sıkça bahsettireceğe benziyor.

 

Akik Yüzük;

Akik taşının en önemli ve bilinen faydası kemik ve dişlere verdiği dayanıklılıktır. Akik taşı lohusalık döneminde annelerin buhranlarını azalma gibi bir etkisi bulunmaktadır. Kehribar kolye gibi boğaz çakraları üzerinde etkisi vardır. Akik yüzük ise akik taşından yapılmış takılar arasında en çok tercih edilenidir. Egzema hastalığı için akik yüzük çok faydalıdır. Bayanlar temizlik malzemelerinden yıpranan ellerini akik yüzük sayesinde bir nebzede olsa tedavi edebilirler.

akik-yüzük
akik-yüzük

İnci Kolye;

Doğal taş takılar arasında kehribar kolyeden sonra en çok tercih edilen model ve taş ise inci kolyedir. İnci kolyenin bilindik en önemli özelliği ise doğurganlığı artırmasıdır. İnci kolye afrodizyak etkiye sahiptir. Derler ki takılar arasında en zahmetlisi inci kolyedir. İnci kolye son zamanlarda gelinlik üzerinede takılmaya başlamıştır.

inci-kolye
inci-kolye

Görüldüğü gibi inci kolye sadeliğin ve zarafetin simgesidir adeta.

Kehribar kolye artık ülkemizde meşhurdur. Ancak kehribar kolye gibi bir çok değerli ürünümüz ve taşımızda bulunmaktadır. Bu sebeple kehribar kolye yanında diğer ürünleri de tanıtmayı insanımıza bir borç biliriz ve bundan sonraki yazılarımızda diğer taş ve ürünleri de tanıtmaya devam edeceğiz.

herkese mutlu,sağlıklı ,huzurlu ve zarafetli günler dileriz.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Başa dön tuşu