Kehribar Kolyeni Kendin Yap

Epeydir yazmak istediğimiz ve müşterilerimizi tanıştırmak istediğimiz bir kavramdır. Kehribar kolyeni kendin yap. Esasında kehribar kolyeler hazır olarak satılmaktadır. Ancak model olarak kendi zevkine ve zarafet duygusuna göre hazırlanan kehribar kolyeler zannediyorum anneler için daha ilgi çekici olacaktır. Gelelim kehribar kolye yapımı ve kullanımı ile ilgili faydalalı bilgilere.

Kehribar Kolye Yapmak İçin Malzemler;

 1. Kehribar kolye boncuğu. Kehribar kolye boncuğu herhangi şekilde olabilir daha önce anlatmıştık çeşitli şekiller vardır. Bunlardan bazıları oval, barok, nugget, yuvarlak kehribar kolye boncuklarıdır.
 2. Herhangi bir renkteki kehribar kolye boncuk taneleri. Kehribarın yaklaşık 250 farklı tonda rengi vardır. Bunlardan bazıları cilalanarak parlatılmıştır. Bazıları ise ham haline dokunulmamış sadece şekil verilmiştir. Hangi tarz kehribar kolye isteniyorsa o şekilde boncuk alınabilir.
 3. Kehribar kolye ipi. Bununda ince olması gerekmektedir. Oya ipi gibi naylon bir ip olmamasına da dikkat edilmeli çünkü bebeklerde de kullanıldığı için kehribar kolyenin cilde zarar verme ihtimali vardır. Kehribar kolye ipliği dayanıklı olmak zorundadır kehribar kolye kopmaması için. Eğer bebekler kullanıyorsa koptuğunda bebeklerin boğazına kehribar kolye boncukları kaçma ihtimali olabilir.
 4. Kehribar kolye clpasi. Bu madde çok önemlidir kehribar kolye boncukları ipe dizildikten sonra en son olarak birleşme noktasına kehribar kolye clapsi getirilir ve kehribar kolye tamamlanır. En son parçasına clasps denilmektedir.
 5. Kehribar Kolye
  Kehribar Kolye
 6. Kehribar kolyeye farklılık olması açısından nazar boncukta takılabilir. Yada kehribar kolyeye çeşitli takı malzemeleri de kullanılabilir. Tamamen kişinin nasıl bir kehribar kolye istediklerine bağlı olarak değişmektedir.

Kehribar Kolye Yapımı;

 1. Öncelikle kehribar kolye tarzını,şeklini,renggini belirledikten sonra kehribar kolye ipliğine boncuklar dizilmeye başlanır.
 2. Kehribar kolyenin ilk boncuğu ipe dizildikten sonra hemen bir düğüm atılır her boncuğun iki tarafına düğüm atılmalı bu çok önemli bir noktadır. Kehribar kolyeleri özellikle bebekler kullandığı için ve diş çıkarma dönemlerin de bebekler ellerini ağzına götürdüğü için kehribar kolyenin olası bir kopma durumunda kehribar kolyenin boncuklarının bebeğin boğazına kaçmaması adına yapılmaktadır.
 3. Kehribar kolyenin ipine bütün boncukları her iki tarafı düğümlü olacak şekilde yerleştirilir.
 4. Ancak güzel görüntü için kehribar kolyenin boncukları arası uzaklığa dikkat edilmeli.
 5. Son olarak da kehribar kolye clapsler resimde görüldüğü gibi yerleştirilir ve kehribar kolye hazır hale getirilir.
 6. Kehribar kolyeye nazar boncuğu eklemek isteyenler kehribar kolyenin ortasına denk gelecek şekilde konumlandırmalılar.

Kehribar Kolye Kullanımı;

 1. Kısaca kehribar kolyenin kullanımı hakkında bazı faydalı bilgileri de bu yazının içerisine sıkıştırmak istedik.
 2. Kehribar kolye bebeklerde uyku anında çıkarılmalı
 3. Bebekleri yıkarken kehribar kolyeyi çıkarmak en iyi yöntemdir çünkü kehribar kolye kimyasal maddeye maruz kaldığında yapısı bozulmaktadır.
 4. Kehribar kolye sadece bebekler için değil yetişkinler içinde kullanılır. Yetişkinler kehribar kolyeyi ağrıyan yerlerine belli bir müddet sürebilirler ağrıları geçirici özelliğe sahiptir.

Evet kehribar kolyenin yapımı ve kullnımıyla ilgili bir takım bilgiler vermiş olduk. Kehribar kolye hakkındaki en geniş ve güncel bilgiler www.takikehribar.com adresinde bulunmaktadır.  Kehribar kolye ve tüm doğal taşlar ile ilgili kıymetli, güncel aynı zamanda doğru bilgiyi alabileceğiniz bir adrestir.

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Başa dön tuşu