Kehribar Kolyenin Faydaları

Kehribar kolye denilince akla kehribar diş kolyesi,kehribar kolye ucu gibi ibareler akla gelmektedir. Ancak kehribar kolye zarafetinin yanında şifalı yönleriyle de günümüzde ismini duyurmaktadır. Kehribar kolyenin bazı faydaları artık ülkemizde de bilinmektedir ancak tüm yönleriyle bilinen bir gerçek değildir hala. Peki kehribar kolyenin faydaları nelerdir?

Kehribar kolyenin faydalarını anlayabilmek için alternatif tıp ve modern tıp yöntemlerinin hepsini göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Alternatif tıp genelde gözleme dayalı bir alandır. Geçmiş yıllar da yaşanmış örnekler ve o zamanın imkanlarıyla araştırılıp ortaya çıkarılmış gözleme dayalı deneylere dayanır. Kehribar kolyenin faydaları geçmişte bir çok hekim tarafından da keşfedilmiş bir hadisedir. İbn-i Sina Kehribar kolyenin doğal bir ağrı kesici olduğunu deklare etmiş hatta onun ismine “ağrı taşı” demiştir.

Hipokrat dönemlerinden beri ilaç olarak kullanılır kehribar kolye . Kehribarın yağından faydalanan Hipokrat kehribar kolyenin faydalarını keşfetmiş ve kehribar kolyeyi halihazırda okutulan kitaplarında tavsiye etmiştir. Şimdi kehribar kolyenin faydalarında bazılarını sıralayabiliriz.

 

Kehribar Kolye
Kehribar

 

Kehribar Kolyenin Bahar Alerjisine Faydası!

Kehribar kolye bir çok hastalığın giderilmesinde ve etkilerinin ,zararlarının hafifletilmesinde etkilidir. Kehribar kolye bahar alerjisini gidermese de yardımcı bir etken olarak kullanılmaktadır. Bazı insanlar yapıları gereği alerjik hastalıklara daha yatkındırlar polenler bitkilerin erkek üreme hormonlarıdır. Özellikle bahar aylarında daha sıklıkla görülen polenler solunum yoluyla insanların burunlarında solunum sistemlerine ulaşırlar ve alerjiye yatkın olan insanlarda çeşitli şekiller de ortaya çıkarlar . Kehribar kolyenin faydaları hemen burada devreye girmektedir. Kehribar kolye içerisinde bulundurduğu yağlar sebebiyle bu polenin burunda yarattığı etkisi kısıtlamaktadır. Bahar alerjisi olan kişileri ciddi manada rahatlatmaktadır.

 

Kehribar Kolyenin Ruh Sağlığına Faydaları?

Kehribar Kolye yapılan testlerde çok ilginç şekilde üzerine verilen manyetik enerjiyi ve elektrik akımının taneciklerini düzenlediği görülmüştür. Kehribar Kolyenin faydalarında en ilginci ve ilgi çekici olanı zannediyorum budur. Kehribar kolye manyetik alandaki pürüzleri ve ani gelip giden enerji dalgalarının düzenini sağlamaktadır. Çok ilginçtir ki her maddenin bir manyetiği olduğu gibi ve her maddenin bir enerji dalgası olduğu gibi insanın da vardır. Kehribar kolye insanın manyetik alan rezonansını ve insandaki ani enerji değişimlerinin düzenlenmesini sağlamaktadır. Bu nedenle kehribar kolye kullananlar ani duygu değişikliği , ani sinirlenmeler, ruh halindeki ani değişikliklere karşı daha dirençlidir. Bu nedenle özellikle hamile bayanlarımıza kehribar kolyenin faydalarında yararlanmalarını tavsiye ediyoruz. İş hayatın da sinirli olan patronlarımızda:).

Kehribar Kolyenin Bebeklere Faydaları?

Zannediyorum artık kehribar kolyenin faydaları itibariyle en çok bilineni bebekler de diş çıkarma dönemlerinde ki etkileridir. Kehribar kolye içerisinde süksinik asiti barındırır ve süksinik asit ise doğal bir ağrı kesici etkisi yaratır. Son zamanlar özellikle kehribar diş kolyesi, kehribar bebek diş kolyesi,bebek diş kolyesi gibi ifadelerle hayatımıza giren kehribar kolye bebeklerin diş çıkarma dönemlerinde ki bir çok sıkıntıyı gidermektedir . Diş çıkarırken bebekler de çok fazla salya akmaktadır buda çeşitli enfeksiyon rahatsızlıklarına sebebiyet vermektedir. Kehribar kolye kullanımı salyayı tamamen yok ettiğinden veya ciddi şekilde azalttığından dolayı bunu engellemektedir. Aynı zamanda diş kaşıntısı ve ağrısından dolayı uykusuz ,stresli olan bebekler bunların sonucunda iştahsızlık çekmekte ve tehlikeli şekilde kilo kaybetmektedir. Kehribar kolyenin faydaları burada da devreye girmektedir. Kehribar kolye bebekte ağrıları geçirmesinden dolayı iştahsızlık problemini de ortadan kaldırmış olmaktadır. Aynı zamanda yeni evli ve bebek sahibi çiftlere de güzel uyku uyumaları noktasında çok yardımcı olmaktadır:)

Kehribar Kolyenin Kalbe Faydaları?

Kehribar kolyenin yukarıda bahsettiğim faydalarına dolaylı olarak bağlı çok ciddi bir faydası da kalp ritminin düzenli olmasında yardımcı etken olmasıdır. Kehribar kolye vücut elektriğini, bioenerjisini ve manyetiğini düzenlediği için kalp atışlarını da belli bir ritme sokmaktadır. Tabi ki kalp atışının düzenli ritmlerde atmasının tek sebebi kehribar kolyenin faydaları olamaz fakat yardımcı bir etkendir. Özellikle spor yapan insanların kehribar kolye kullanması ani kalp krizi tehlikelerinin bir nebze olsun önüne geçmektedir.

 

Kehribar Kolye- Kalp Krizi
Kalp Krizi-Kehribar Kolye

Esasında kehribar kolyenin bir yazıya sığmayacak o kadar çok faydaları var ki bunu diğer yazılarımızda da devam ettireceğimiz anlamını çıkarıyoruz. Geçmişten günümüze doktorların tavsiyesiyle kehribar kolyenin faydalarında yarar sağlayan bir çok insan vardır. Halihazırda müşterilerimiz arasında kehribar kolye kullanıp şükranlarını sunan çok değerli geribeslemelerimiz bizi gururlandırmaktadır. “Aynı zamanda kehribar kolye kullanan anneler” bir yazı dizisi bulunmaktadır.

Kehribar kolyenin faydalarını bu yazımızda ancak bu kadar anlatabildik. Umarım faydalı olabilmiştir.”Takı Kehribar” Ailesi olarak zarafetli ve sağlıklı hayatlar dileriz.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Başa dön tuşu