Kehribar Kolyenin Kullanımı

 

Kehribar Kolyenin Kullanımı

Kehribar kolyenin kullanımına başlamadan önce ılık suda bir kere yıkanması hijyen açısından önemlidir. Kehribar kolyenin temizliğini iki haftada bir ılık suya tutarak yapabilirsiniz. Ancak temizlik esnasında kullanılan kimyasallar kehribar kolyenizin yapısına zarar verebilir. Bundan dolayı parfüm kullanımında, bulaşık yıkarken ve benzeri durumlarda kehribar kolyenizi / kehribar bilekliğinizi çıkarmanız daha iyi olacaktır. Böylelikle kehribar kolyenizin doğallığını korumaya devam etmiş olacaksınız.

Kehribar kolye, kehribar bebek diş kolyesi ve kehribar bilekliğinizde dikkat edilmesi gereken diğer bir husus da yüksek sıcaklıktır. Kehribar bir taş değil çam ağacında yüzyılların geçmesi sonucu oluşan bir reçine türüdür. Kehribar kolyenin yapısı yüksek sıcaklığa karşı dayanıklı değildir. Bu sebeple kehribar kolyenizi güneş ışığını direk alacak şekilde uzun süre tutmamalısınız.

Kehribar Bebek Diş Kolyenin Kullanımı

Özellikle bebeklerin diş çıkarma sürecinde kullanılan kehribar kolye bebeğinizin boğaz ve göğüs bölgesine temas ettiği için yararı ve etkisi daha fazla olacaktır. Kehribar bebek diş kolyenin ipinin kopması durumunda boncukların dağılmaması için her bir boncuktan sonra düğüm atılmıştır. Dolayısı ile boncukların ipin kopması durumunda dağılma riski olmadığından bebeğinizi boncuk yutma gibi oluşabilecek olumsuzluklara karşı korur. Ancak her zaman en güvenilir yöntem bebeğiniz uyurken ve anne kontrolü olmadığı zamanlarda kehribar bebek diş kolyesini çıkarmanız olacaktır. Bebeğiniz uyurken kehribar bebek diş kolyenizi çıkarmanız , gün boyu cilde teması olan kolyenin etkisini azaltmayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Başa dön tuşu