Kehribar Tesbih Hakkında Herşey

Kehribar Tesbih

Tesbih modelleri gün geçtikçe artış göstermeye başlamıştır. Bu modeller arasında en çok tercih edilen taş ise kehribar olmaktadır. Kehribar taşının insanları rahatlatıcı bir etkisin olduğu gözlemlenmiştir. Kişilerin bu taşa dokunmaları ve rahatlatıcı bir görüntüsünün olması bu gözlemi kanıtlar niteliktedir. Kehribar taşı kahverengi renktedir ve tesbih ile birlikte de oldukça hoş bir görünüm elde edilmesine olanak tanır. Kehribar tesbih modelleri kimi zaman sahte olabilmektedir. Aynı şekilde kehribar taşından sadece tesbih değil; kolye ya da küpe gibi aksesuarlar da üretilebilmektedir. Kehribar taşının gerçek olup olmadığının anlamanın en önemli yönlerinden birisi de taşın ele alındığında ılık olup olmamasıdır. Gerçek kehribar ılık bir yapıya sahiptir. Ilık olan kehribarlar da diğer plastik olan ve kehribar süsü verilmiş taşlardan bu şekilde farklılık gösterebilmektedir.

Kehribarın gerçek olmasının bir diğer yönü de reçinemsi bir kıvamda kokmasıdır. Diğer gerçek olmayan kehribarlar plastik kokacaklardır. Ayrıca eğer imkan var ise bir bardağın içine su koyup tuz ile iyice karıştırıldıktan sonra kehribar olduğu düşünülen taş bardağın içine atılabilir. Eğer taş gerçek ise suda yüzecektir. Suyun dibine çöken taş ise hiçbir şekilde gerçek kehribar taşı değildir.

Kehribar Tesbih Modelleri

Kehribar tesbih model olarak çok farklı şekilde görülebilir. Taş doğal bir yapıda olduğu için büyüklükleri de birbirlerinden farklılaşır. Farklı iç yapıları bulunur. Bunun haricinde kehribar tesbih modelleri diğer aksesuarlar ile de tamamlanabilmektedir. Bazı modellerde boncuklar da bulunur. Ya da bazı kehribar taşlarının içine farklı renklerde maddeler enjekte edilebilmektedir. Böylece taşın daha farklı bir şekilde gözükmesi sağlanır.

Kehribar Tesbih Fiyat

Kehribar tesbih fiyatları diğer birçok tesbih modelinden daha pahalıdır. Bunun da asıl sebebi kehribar taşının pahalı özellik göstermesidir. Taş pahalı olduğu için de bu tür tesbihler ortalamanın üstündedir. Ayrıca bu tesbih modelleri yapılırken işçilik de yine aynı şekilde fiyata eklenir. Kehribar tesbihler internet üzerinden satışa sunulabilmektedir. Fakat adı duyulmamış ya da güvenilir olmayan sitelerden alış- veriş yapmamak sahte kehribar ile karşılaşmamak adına oldukça önemlidir.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu